Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Činnosť ZO SZZ

Štefanská zábava 2017

Štefanská zábava 2017ZO Slovenského zväzu záhradkárov Pukanec a obec Pukanec zorganizovala batôžkovú „Štefanskú zábavu“, ktorá sa konala 26. decembra 2017 v Dome záhradkárov v Pukanci. Do tanca hrala skupina Duo DANYO zo Zvolena. Príjemným spestrením bola tombola. Touto cestou ďakujeme všetkým sponzorom. Pár fotiek nájdete v galérii.

Benkovičová


 

Koniec sezóny u záhradkárov

O najkrajšie jablko a hruškuUž niekoľko desaťročí  ZO SZZ v Pukanci spoločne s Obecným úradom organizuje slávnosť „Poďakovanie za úrodu“. K tejto slávnosti neodmysliteľne patrí aj výstava ovocia a zeleniny, spojená s výstavou, ktorú tradične pripravujú žiaci Základnej a Materskej školy v Pukanci s názvom „Slnko v plodoch“.  Aj v tomto roku našim deťom nechýbala zručnosť a nevyčerpateľná fantázia pri inštalovaní výstavy.  Na druhej strane aj pestovatelia jabĺk a hrušiek sa mohli popýšiť svojimi výpestkami  v súťaži „O najkrajšie jablko a hrušku“, ktorej sa v tomto roku  zúčastnili aj pestovatelia celého levického okresu. O veľkom záujme o túto súťaž svedčí aj skutočnosť 147 vzoriek vystavených exponátov. Komisia vyhodnotila vzorky pukanských pestovateľov aj vzorky pestovateľov levického okresu. Rozdielne  bolo hodnotené len tretie miesto  v hruškách.

Súťaž najkrajšie jablko:

 1. Jozef Gregor, IDARET

 2. Peter Ciglan, RUBÍN

 3. Peter Ciglan, RUBINOLA

Súťaž  najkrajšia hruška:

 1. Janka Herczegová, Williamsova

 2. Pavol Stika, Williamsova

 3. Pavel Radev, BOSCOVA
  Ján Nagy,  BOSCOVA

Najkrajšie jablká levického okresu súťažili aj na celoslovenskej súťaži „O najkrajšie jablko“, ktorá sa konala v dňoch 13. až 15. októbra 2017 v Trenčíne, kde spomedzi 1300 ks vzoriek vystavených exponátov dosiahol výborné umiestnenie -  II. miesto Lukáš Mäsiar s jablkom  MUTSA.

Okrem toho najkrajšie jablko zo skupiny získali:

 • Peter Ciglan, GRANNY SMITH
 • Pavel Ziman, ŠAMPION
 • Daniel Korbeľa, FUJI

Viac fotografií nájdete v galérii ZO SZZ.


 

Uvedenie altánku do používania

Uvedenie altánku do používania

Uvedenie altánku do používania

Výbor ZO Slovenského zväzu záhradkárov v Pukanci  ako poďakovanie všetkým brigádnikom, členom ZO SZZ,  ako aj ostatným pukančanom, ktorí  sa ochotne zapojili do brigád organizovaných  záhradkármi pri budovaní  prekrytého altánku so  sedením  vo dvore Domu záhradkárov,  pripravil večeru s posedením, spojenú s „uvedením altánku do používania“. Veľké poďakovanie vyslovil pri tejto príležitosti predseda ZO SZZ pán Herczeg  pánovi Jozefovi Pacherovi, ktorý našej ZO SZZ v Pukanci poskytol na vybudovanie altánku materiál - drevo. Altánok bude slúžiť predovšetkým členom našej ZO  SZZ, ale budú si ho môcť  za poplatok prenajať aj ostatní občania.

ZO_SZZ_ALTANOK_2017_001.jpg ZO_SZZ_ALTANOK_2017_008.jpg ZO_SZZ_ALTANOK_2017_009.jpg

Viac fotografií nájdete v galérii ZO SZZ.


 

PRT 2017

Ochutnávka pukanských vínV rámci 25. ročníka Pukanských remeselníckych trhov pripravila ZO SZZ v Pukanci pre  Pukančanov a pre všetkých návštevníkov Pukanca,  ktorí si príležitostne radi vychutnajú dúšok dobrého vína  verejnú ochutnávku pukanských vín, spojenú s malým občerstvením, ktorá sa uskutočnila 1. júla 2017 v Dome záhradkárov v Pukanci. Na ochutnávke mohli návštevníci ochutnať vína Ing. Jána Rosenbergera, p. Andreja Kurtiho, p. Ladislava Hruškoviča, Ing. Viliama Hruškoviča, Mgr. Dušana Bahnu, p. Jozefa Blahu, p. Jána Galbavého a iných vinohradníkov z Pukanca.

Výstava na PRT 2017 v Dome záhradkárov - p. Maľach

Vo veľkej miestnosti v Dome záhradkárov v Pukanci  bola nainštalovaná prekrásna výstava fotografií „Krásne Slovensko v Srbsku“, ktorá zachytila očami fotografa, pána Máľacha 47. Folklórny festival vojvodinských Slovákov  „Tancuj, tancuj...“ v Hložanoch , ktorý sa konal 27. mája 2017, stretnutie dolnozemských Slovákov zo Srbska, Maďarska, Rumunska a Chorvátska.Veľká miestnosť a kuchynka Domu záhradkárov počas Pukanských remeselníckych trhov poslúžila a používala sa na poskytnutie večere pre pozvaných hostí obce Pukanec – krajanov zo Selenče a z Nadlaku.
 

 

ZO SZZ PRT 2017Dvor záhradkárov bol v rámci Pukanských remeselníckych trhov prenajatý súkromnému podnikateľovi zo Žiaru nad Hronom, ktorého ponuka občerstvenia bola bohatá a návštevníkmi vyslovená spokojnosť s kvalitou nás potešila.

 

 

Ing. E.Benkovičová


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.3.2018

meniny má: Eduard

Aktualizované

15. 3. 2018

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :


14407802

Úvodná stránka