Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Komunitná záhrada

ENVIRONMENTÁLNY FONDObec Pukanec požiadala o dotáciu na projekt Komunitná záhrada. Naša žiadosť bola úspešná, obec dostala od  Slovenskej agentúry životného prostredia Banská Bystrica dotáciu vo výške 3 786,61 €.

Komunitná záhrada sa bude nachádzať vo východnej časti pozemku v areáli Základnej školy Pukanec s prístupom cez školský areál alebo z hlavnej cesty. Komunitná záhrada sa bude realizovať v 4 fázach:

 1. fáza – čistenie plochy od nežiadúcich kríkov a rastlín, kosenie a celkové vyčistenie pozemku
 2. fáza – oplotenie celého areálu komunitnej záhrady
 3. fáza – výkopové práce a osadenie jazierka
 4. fáza – výsadba

PROGRAM OBNOVA DEDINYO komunitnú záhradu sa celoročne bude starať Základná škola v rámci výchovno – vyučovacích aktivít cez školské vyučovanie a školské krúžky a nad celou starostlivosťou budú dohliadať členovia ZO SZZ v Pukanci.


 

Komunitná záhrada Pukanec

Vďaka projektu, ktorý pripravila Mgr. Monika Slížiková, v tom čase komunitná pracovníčka v spolupráci s gestorom Doc. Ing. Jozefom Húskom CSc. začína v areály ZŠ Pukanec vznikať Komunitná záhrada. Jej poslaním je pestovanie tradičných odrôd a kooperácia s prírodou.

V Komunitnej záhrade je naplánovaná výsadba ovocných drevín, kríkov drobného ovocia, viniča a jahôd. Časť pozemku je  vyhradená pre bylinkovú záhradu. Na pestovanie zeleniny budú použité vyvýšené záhony. Samostaný záhon bude venovaný pestovaniu tradičnej pukanskej cibule.

Realizácia tohto krásneho projektu by nebola možná bez podpory členov našej organizácie a ostatných záhradkárskych nadšencov. Pevne veríme, že Komunitná záhrada bude prinášať radosť aj úžitok všetkým pukančanom.

ZO SZZ Pukanec


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Aktualizované

11. 9. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

 • Zámer č.1/2019-4 previesť majetok obce formou zámennej zmluvy

  11.9.2019 viac
 • Zámer č.2/2019-3 na odpredaj nehnuteľného majetku

  11.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška - Oznámenie o začatí územného konania a nariadenie ústneho pojednávania.

  5.9.2019 viac
 • Rozhodnutie - Poverenie poľovníckej organizácie Slovenský poľovnícky zväz Poľovnícke združenie Teplá Voda Pukanec vykonávaním ochrany poľovníctva a starostlivosti o zver v poľovnom revíri Teplá Voda

  3.9.2019 viac
 • Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za predchádzajúci rok 2018

  Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Pukanec je 12,85%

  27.2.2019 viac
 • Podpora opatrovateľskej služby v obci PUKANEC

  Obec Pukanec realizuje dopytovo - orientovaný projekt s názvom „PODPORA OPATROVATEĽSKEJ SLUŽBY V OBCI PUKANEC“ Trvanie projektu: 01/2019 – 02/2021

  22.1.2019 viac
 • Komunitný plán sociálnych služieb

  11.1.2018 viac
 • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

  Záverečné stanovisko

  5.1.2016 viac

17948749

Úvodná stránka