Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Moruša čierna v Pukanci

Moruša čierna v Pukanci

V Pukanci a na okolí je moruša čierna zastúpená viac ako 700 exemplármi. Je to najbohatší výskyt tohoto vzácneho ovocného stromu v Európe. Výnimočne lahodnú chuť jej tmavočerveno-čiernych plodov si obľúbil už nejeden návštevník Pukanca.

Moruša čierna v Pukanci

Okolie obce Pukanec je charakteristické bohatým výskytom moruše čiernej (Morus nigra). Tento druh sa tradične pestuje iba na neveľkom území prevažne v južných oblastiach Slovenska. Je zastúpený len niekoľkými stovkami kusov, z toho najvyššia koncentrácia je práve v okolí Pukanca, teda na južnom úpätí Štiavnických vrchov. V tomto území je druh viazaný na vinohrady a vyskytuje sa len v miestach, kde rastie alebo v minulosti rástol vinič hroznorodý (Vitis vinifera).


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

Aktualizované

14. 01. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

  • Komunitný plán sociálnych služieb

    11.1.2018 viac
  • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

    Záverečné stanovisko

    5.1.2016 viac

16295000

Úvodná stránka