Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Poďakovanie za úrodu - 14. októbra 2012

Poďakovanie za úrodu - 14. októbra 2012

Príroda sa odela do pestrých farieb, čo je neklamným znakom času, kedy hospodár zberá  úrodu – výsledok svojho celoročného snaženia. My sa tiež opäť stretávame na už tradičnom podujatí „Poďakovania za úrody“, kde spoločne a tak trochu aj symbolicky, si pripomíname namáhavú prácu, ktorú sme museli vynaložiť od skorej jari až doposiaľ, aby plody zeme a našej usilovnej práce v podobe ovocia, zeleniny a hrozna sme mohli pozberať, spracovať, či starostlivo uskladniť na neskoršie použitie. Napríklad hrozno najskôr zmeníme na chutný burčiak, ktorý neskôr dozreje na lahodné víno, ktoré je nielen oslavou vynaloženej práce, ale zároveň jeho užívanie privodí ľuďom na myseľ veselé myšlienky a pri posedeniach pri chutnom vínku sa uzatvárajú nové a utužujú pretrvávajúce priateľstvá. Teda plody zeme v spojení s našou usilovnou prácou utužujú spoločnosť a aj o tomto je vlastne život.

Človek je tvor spoločenský a rád sa o výsledky svojej práce podelí s ostatnými. A možno aj pochváli, či už spomínaným výborným pukanským vínom, chutným ovocím a výbornou zeleninou – napríklad jedinečnou pukanskou cibuľou. Preto dnešný deň vnímame ako sviatok – slávnosť, ktorou vzdávame hold našej zemi a pracovitým rukám našich ľudí. Vyslovujem poďakovanie všetkým hospodárom – pestovateľom za vynaloženú prácu a tiež organizátorom a zhotovovateľom výstavy plodov našej zeme a práce, ktorú máme možnosť vidieť v dome záhradkárov i oboch našich chrámoch. Hovorí sa, že radšej raz vidieť ako tisíc krát počuť! A kto na vlastné oči vzhliadol výstavy plodov dopestovaných v našom chotári mi určite dá za pravdu, že naši záhradkári i vinohradníci sa majú čím pochváliť!

Dnešný deň je pre našu obec významný tiež tým, že k nám zavítala delegácia (na pozvanie Ev.a.v. cirkevného zboru v Pukanci – pozn.) dolnozemských Slovákov z Rumunského Nadlaku. Počtom síce nepočetná, ale smelo ju môžeme označiť za významnú a chcem vysloviť presvedčenie, že aj táto návšteva prispeje v budúcnosti k nadviazaniu oficiálneho partnerstva medzi Pukancom a Nadlakom.

Do tretice všetko dobré! Teda na záver môjho krátkeho príhovoru môžem (alebo – opovažujem sa) prvý krát verejne informovať, že naše dnešné slávnostné zhromaždenie na tomto námestí je takmer s istotou pravdepodobne posledné. Verím, že to nasledujúce sa už bude konať geograficky približne na tomto mieste, ktoré ale bude vyzerať úplne inak! Ak sa nič mimoriadne nestane, tak v budúcom týždni budú započaté práce na výstavbe kanalizácie v priestore námestia a ulice Čierne blato, kde na križovatke s ulicou Záhradná bude napojená na existujúcu kanalizačnú sieť ústiacu do čističky odpadových vôd. Približne v rovnakom čase začnú práce na budovaní prístavby budovy predajne CBA. A ak všetko pôjde podľa plánu a našich želaní, v budúcom roku započnú práce na akcii označovanej ako „Revitalizácia námestia“ spojenej s preložkou existujúceho vzdušného elektrického NN vedenia do zeme. Keďže tieto skutočnosti môžeme tiež označiť za zber úrody – plodov viacročne práce orgánov a pracovníkov obce a tiež externých spolupracovníkov, teda prirodzene patria do programu „Poďakovania za úrody“.

Dovoľte mi preto pripiť na bohatú tohtoročnú úrodu, na našich priateľov z rumunského Nadlaku a našu budúcu trpezlivosť a vzájomnú toleranciu, ktorej v blízkej budúcnosti budeme hojne potrebovať!

Na zdravie!

Mgr. Marian Pacher, zastupujúci starosta obce Pukanec


 

Poďakovanie za úrodu 14.10.2012

Položky 1-4 z 117

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Aktualizované

11. 9. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

 • Zámer č.1/2019-4 previesť majetok obce formou zámennej zmluvy

  11.9.2019 viac
 • Zámer č.2/2019-3 na odpredaj nehnuteľného majetku

  11.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška - Oznámenie o začatí územného konania a nariadenie ústneho pojednávania.

  5.9.2019 viac
 • Rozhodnutie - Poverenie poľovníckej organizácie Slovenský poľovnícky zväz Poľovnícke združenie Teplá Voda Pukanec vykonávaním ochrany poľovníctva a starostlivosti o zver v poľovnom revíri Teplá Voda

  3.9.2019 viac
 • Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za predchádzajúci rok 2018

  Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Pukanec je 12,85%

  27.2.2019 viac
 • Podpora opatrovateľskej služby v obci PUKANEC

  Obec Pukanec realizuje dopytovo - orientovaný projekt s názvom „PODPORA OPATROVATEĽSKEJ SLUŽBY V OBCI PUKANEC“ Trvanie projektu: 01/2019 – 02/2021

  22.1.2019 viac
 • Komunitný plán sociálnych služieb

  11.1.2018 viac
 • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

  Záverečné stanovisko

  5.1.2016 viac

17948744

Úvodná stránka