Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Prezident v Pukanci - 4. júla 2009

Prezident v Pukanci

Pukanské remeselnícke trhy navštívil v sobotu 4. júla popoludní prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. V sprievode starostky Jany Bahnovej prešiel jarmokom ľudových remesiel, pristavil sa pri stánkoch, porozprával sa s remeselníkmi a pozrel si ukážky ich práce. Nechýbali bezprostredné stretnutia s dospelými i deťmi. Po príchode prezidentskej kolóny do Parku M. R. Štefánika starostka prvého muža štátu oboznámila s históriou remesiel v obci.
„Toto vzácne dedičstvo si chceme zachovať aj prostredníctvom tohto, už tradičného, podujatia,“ povedala J. Bahnová. Prezidenta pozvala na pódium, kde ho členovia domáceho Folklórneho súboru Vajrab privítali chlebom, soľou a pukanským vínom. Ivan Gašparovič sa poďakoval za pozvanie a pripomenul, že Slováci majú síce mladý štát., ale patria k najstarším národom v strednej Európe.
A pripil všetkým na zdravie pohárom pukanského vína. Pukančania mu darovali typické remeselnícke výrobky – drevený súdok a hlinený krčah. Po zápise do pamätnej knihy folklórneho súboru Vajrab a vzhliadnutí ukážky z ich vystúpenia pokračoval prezident v ceste po Slovensku na folklórny festival do Východnej.

Zdroj: http://www.pohronie.sk/prezident-v-pukanci/1221/


Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič v Pukanci.


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.1.2019

meniny má: Kristína

Aktualizované

14. 01. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

  • Komunitný plán sociálnych služieb

    11.1.2018 viac
  • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

    Záverečné stanovisko

    5.1.2016 viac

16294666

Úvodná stránka