Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Aktivity terénnej sociálnej práce

Aplikácia preventívno - výchovného systému v práci s mládežou

KomPrax – Kompetencie pre prax

Dňa 30. 5. – 1.6.2014  sa dobrovoľníčka  MS SČK  Janka Luptáková zúčastnila moderného neformálneho školenia s názvom KomPrax a v dňoch 6.6. – 8.6. 2014 sa terénne sociálne pracovníčky obce Pukanec  zúčastnili nadstavbového školenia KomPrax na tému

Aplikácia preventívno - výchovného systému v práci s mládežou

Školenia KomPrax, foto: archív TPS Školenia KomPrax, foto: archív TPS Školenia KomPrax, foto: archív TPS

Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EU. Organizátorom je štátna inštitúcia  priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR - IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, ktorý podporuje mladých ľudí, aby poznali, vedeli a mohli využívať príležitosti pre kvalitnejší život.
 

Školenia KomPrax, foto: archív TPS Školenia KomPrax, foto: archív TPS

Školenie bolo zamerané na nácvik komunikácie, prácu v tíme, na motiváciu, projektový manažment a na samotnú prípravu projektového zámeru. Výstupom školenia bolo vytvorenie projektov. Každý účastník získal na realizáciu projektu  dotáciu vo výške 200,- EUR.

Téma projektu Janky Luptákovej je VÝLET DO BANSKEJ ŠTIAVNICE s výstupom na Sitno, kúpaním sa na „Počúvadle“  a prehliadkou banského múzea. Financie sa použijú na cestovné do B.Š., na vstupné do múzea a občerstvenie.

Z projektov TSP sa určite bude tešiť mládež  na „Prieložku“, pri spoločnom BUDOVANÍ IHRISKA a ďalšou aktivitou s názvom BAVÍME SA NA PRIELOŽKU, kde plánujeme organizovať kultúrno -športovo-tvorivý deň. Financie sú určené na vyrovnanie a kultiváciu plochy ihriska, vysiatie trávy, výroba posedenia. Pri otvorení  ihriska sa financie využijú na vystúpenie hudobno-tanečných skupín, na prípravu občerstvenia i pre hostí, na športové potreby a ceny do súťaží a materiál do tvorivých dielní.

Aktivít a výletu sa môže zúčastniť každý vo veku 0 - 30 rokov. Účasť je úplne zdarma.

Bc. Veronika Drábiková

 


 

Vyhodnotenie malých projektov Komprax

Terénna sociálna pracovníčka obce Veronika Drábiková  a dobrovoľníčka Slovenského Červeného kríža Michaela Pondelová, sa dňa 31.01. – 02.02. 2014 zúčastnili vyhodnotenia malých projektov Komprax v Nových Zámkoch.

Vyhodnotenie malých projektov Komprax v Nových Zámkoch Vyhodnotenie malých projektov Komprax v Nových Zámkoch Vyhodnotenie malých projektov Komprax v Nových Zámkoch Vyhodnotenie malých projektov Komprax v Nových Zámkoch

Cieľom stretnutia bolo zúčtovanie projektov, nácvik vzdelávacích aktivít a prezentácia uskutočnených projektov – predvianočné tvorivé dielne a pečenie vianočných koláčov, kde sa výrobky rozdávali v „Stánku nádeje“ počas Vianočných trhov v obci Pukanec.
Súčasťou školenia bolo informovanie o ďalších pripravovaných víkendových školeniach vyššieho stupňa, ktorých sa plánujeme zúčastniť a tým poskytnúť mládeži v obci nové možnosti vzdelávania a množstvo voľno - časových  aktivít.


 

Predvianočné tvorivé dielne

Prostredníctvom národných  projektov KomPrax - Kompetencie pre prax, realizátorky projektov, terénne sociálne pracovníčky obce v spolupráci s obcou Pukanec pripravili pre mládež a všetkých vo veku od 0- do 30 rokov

PREDVIANOČNÉ TVORIVÉ DIELNE.

Témy projektov boli :

 • Nielen jedlom sme sýti, kde sa zúčastnení mohli  naučiť piecť a zdobiť vianočné koláče.
 • Vianočná tvorivosť, tvorba  vianočných ozdôb z rôznych materiálov.
 • Varíme s nádejou, príprava vianočného menu.

Účasť na aktivitách bola v priemere cca 35 osôb. Do projektov sa zapojila i Základná škola v Pukanci.

Výstupom akcií bol „Stánok nádeje KomPrax“, kde vyrobené produkty boli darované návštevníkom Vianočných trhov.
Sme radi, že sa naplnil cieľ projektov integrácia rómskej komunity, ktorá sa úspešne zapojila do aktivít a prezentovala sa.

Fotogaléria ...


 

Školenia s názvom KomPrax (Kompetencie pre prax).

Dňa 18. - 20. 10 2013 sa terénne sociálne pracovníčky obce Pukanec a dobrovoľníčka Veronika Gráfová zúčastnili moderného neformálneho školenia s názvom KomPrax (Kompetencie pre prax). Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EU. Organizátorom je štátna inštitúcia  priamo riadená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR - IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže, ktorý podporuje mladých ľudí, aby poznali, vedeli a mohli využívať príležitosti pre kvalitnejší život.

Školenia s názvom KomPrax Školenia s názvom KomPrax Školenia s názvom KomPrax Školenia s názvom KomPrax

Školenie bolo zamerané na nácvik komunikácie, prácu v tíme, na motiváciu, projektový manažment a na samotnú prípravu projektového zámeru. Výstupom školenia bolo vytvorenie projektov. Každý účastník získal na realizáciu projektu  dotáciu vo výške 200,- EUR. Cieľom projektov je vytvoriť pre mládež  voľno - časové aktivity formou tvorivých dielní, integrácia rómskej komunity a naučiť mládež obdarovať svojimi výtvormi druhých. Do projektu sa môže zapojiť každý vo veku 0 - 30 rokov.

Bc. Veronika Drábiková


 

Medzinárodnej konferencie v Košiciach

Medzinárodná konferencia v Košiciach, foto: TPS PukanecDňa 5.11.2013 sa terénne sociálne pracovníčky obce Pukanec zúčastnili medzinárodnej konferencie v Košiciach, kde Rada Európy a EÚ odštartovala projekt ROMACT.
Ide o projekt, ktorý bude trvať po dobu jedného roka aj v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a Taliansku.
Projekt bude zameraný na zlepšenie integrácie Rómov v miestnych rozhodovacích procesoch. Štrasburská inštitúcia v správe pre médiá upozornila, že išlo o podujatie, ktorého cieľom bolo budovanie kapacít a politickej podpory zo strany miestnych a regionálnych orgánov pre rozvoj a realizáciu stratégie a politiky pre začleňovanie Rómov.
Medzinárodná konferencia v Košiciach, foto: TPS PukanecROMACT je spoločná iniciatíva Rady Európy a Európskej komisie, vykonávaná v rámci siete Európskej aliancie miest a regiónov pre začleňovanie Rómov.
Európsku komisiu na otvorení projektu v Košiciach zastupoval generálny riaditeľ pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a začlenenie Jules Koos Richelle a v mene Rady Európy vystúpil generálny tajomník Kongresu miestnych a regionálnych samospráv RE Andreas Kiefer. Za slovenskú stranu otvorenie projektu ROMACT podporili štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Burian a vládny splnomocnenec pre rómske komunity Peter Pollák.
Medzinárodná konferencia v Košiciach, foto: TPS Pukanec

Ďalšou témou stretnutia bola stratégia financovania 2014 - 2020, ktorá predstavuje základný dokument pre prípravu finančných plánov operačných programov programového obdobia 2014 – 2020. Príloha financovania 2014-2020
ESF plánuje v nasledujúcom programovom období  podporiť najmä vznik Komunitných  centier.


Medzinárodná konferencia v Košiciach, foto: TPS PukanecZapojením sa do projektu by sa splnila jedna z priorít Komunitného plánu sociálnych služieb obce Pukanec na obdobie 2013-2016, čím by sa  vytvoril  priestor pre voľno-časové  a prevenčné aktivity  mládeže v obci.

 

Bc. Veronika Drábiková


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Aktualizované

11. 9. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

 • Zámer č.1/2019-4 previesť majetok obce formou zámennej zmluvy

  11.9.2019 viac
 • Zámer č.2/2019-3 na odpredaj nehnuteľného majetku

  11.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška - Oznámenie o začatí územného konania a nariadenie ústneho pojednávania.

  5.9.2019 viac
 • Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za predchádzajúci rok 2018

  Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Pukanec je 12,85%

  27.2.2019 viac
 • Podpora opatrovateľskej služby v obci PUKANEC

  Obec Pukanec realizuje dopytovo - orientovaný projekt s názvom „PODPORA OPATROVATEĽSKEJ SLUŽBY V OBCI PUKANEC“ Trvanie projektu: 01/2019 – 02/2021

  22.1.2019 viac
 • Komunitný plán sociálnych služieb

  11.1.2018 viac
 • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

  Záverečné stanovisko

  5.1.2016 viac

17968642

Úvodná stránka