Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná
Pukanec

Už po dvadsiaty krát

Mgr. Ján Kováčik, starosta obceZa nami sú dvadsiate, jubilejné Pukanské remeselnícke trhy /PRT/. Je príjemné konštatovať, že tradícia, ktorá sa začala pred toľkými rokmi vytrvala, a stále je akýmsi celoročným vrcholom diania v našom mestečku. A to nielen stánkami zaplneným námestím, kultúrnym programom, ale aj množstvom milých stretnutí sa s ľuďmi, ktorí prichádzajú do svojho rodiska len raz či dva krát do roka. Rekordné množstvo a skladba prihlásených remeselníkov nás oprávňuje k presvedčeniu, že naše PRT sa už vo veľkej slovenskej remeselníckej rodine stali trvalou súčasťou každoročného kalendára podujatí ľudí venujúcich sa tradičným slovenským remeslám. A to nielen z blízkeho okolia, ale i zo vzdialenejších kútov republiky. A tak sme si mali nielen čo kúpiť, ale aj popásť oči na fortieli majstrov svojho remesla. Mám pocit, že čo sa týka účasti samotných remeselníkov priblížili sme sa k akémusi vrcholu a teraz sa musíme zamyslieť čo ďalej. Východiskom by mohol byť návrat k pôvodnej myšlienke pri zakladaní Pukanských remeselníckych trhov a to kontraktačno predajná výstava, kde by sa prezentovali menšie ale i väčšie firmy z regiónu. Prínosom by bolo rozšírenie pôsobnosti podujatia, príchod ďalších návštevníkov ako i ďalší rozmer a tým aj zvýšenie propagácie našich trhov. Na to samozrejme už nebude stačiť len námestie, ale v Pukanci máme i ďalšie možnosti, ktoré sa dajú využiť na rozšírenie dejiska PRT.

Naše chuťové bunky si prišli na svoje najmä v remeselníckych dvoroch, kde okrem iného rozvoniavali najrôznejšie špeciality slovenskej a najmä pukanskej kuchyne s dominujúcimi párancami. Na tomto mieste treba vyzdvihnúť prácu a zanietenosť všetkých zainteresovaných na ich realizácii. Rovnako treba poďakovať aj všetkým dobrovoľným organizátorom, ktorí rôznou mierou prispeli k zdarnému priebehu podujatia. Škoda len, že tých ochotných priložiť ruku k dielu je z roka na rok akosi menej. Tentoraz bola badateľná najväčšia aktivita a to už týždne pred trhmi v Dome záhradkárov. Vznikom pukanskej obecnej pivnice sa splnil sen mnohých našich občanov, ktorým záleží na rozvoji našej obce. Teraz sa už len treba sústrediť na aktívne využívanie týchto nových priestorov.

K plnej spokojnosti ale i k dobrej nálade prispela aj duševná potrava. No a o tú sa postarali účinkujúci pestrými vystúpeniami určenými pre všetky generácie. Aby každý našiel to, čo poteší dušu i oči. Tí najmenší mali radosť nielen z programu, ale najmä z atrakcií, kde sa mohli do sýtosti vyšantiť. Všetko sa to začalo už v piatok podvečer country bálom s country skupinou Ranč zo Žarnovice a vyvrcholilo v nedeľu popoludní  koncertom nevidiaceho speváka Mariána Banga – Poviem vám to piesňou. V oboch prípadoch však najväčším sklamaním pre organizátorov, bola malá návštevnosť, ktorá do budúcnosti núti k zamysleniu sa nad zmyslom organizovania kultúrnych vstupov v piatok a v nedeľu. V sobotu dominovali folklór aj s účasťou obnoveného domáceho Vajrabu, populárna hudba, estráda, diskotéka a z vážnejšieho súdka výstava plastikových modelov a fotografií pukanských rodákov.  Po dlhšom čase sme medzi sebou privítali delegáciu zo Selenče. Naši krajania sa prezentovali divadelným predstavením Dobrá bolesť, čo dá pojesť. Dlhotrvajúci potlesk bol zaslúženou odmenou pre našich hostí.

Najväčším želaním všetkých organizátorov bolo, aby sa všetci dobre cítili, aby všetci boli spokojní, a aby nám prialo počasie. S tým počasím to síce nedopadlo na sto percent, mnohým vraj prekážala až priveľká horúčava, ale vždy je to podľa mňa lepšie ako zima a dážď.  V každom prípade treba povedať, že dvadsiate – jubilejné Pukanské remeselnícke trhy dopadli veľmi dobre o čo sa zaslúžili všetci zainteresovaní, ktorým osobne ďakujem. A tak sa už môžeme tešiť na tie budúcoročné, dvadsiate prvé.
 

Mgr. Ján Kováčik
   starosta obce 


 

webygroup

Predpoveď počasie

Počasie Pukanec - Svieti.com

Využite registráciu a nechajte sa pohodlne informovať o novinkách na našej stránke prostredníctvom e-mailu. Len po registrácii sa budete môcť zapojiť do diskusie na tejto stránke.

:
:
Zabudli ste heslo
Registrovať

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Aktualizované

11. 9. 2019

Za obsah zodpovedá
Ján Čalovka

Celkom návštev

dnes :

 • Zámer č.1/2019-4 previesť majetok obce formou zámennej zmluvy

  11.9.2019 viac
 • Zámer č.2/2019-3 na odpredaj nehnuteľného majetku

  11.9.2019 viac
 • Verejná vyhláška - Oznámenie o začatí územného konania a nariadenie ústneho pojednávania.

  5.9.2019 viac
 • Rozhodnutie - Poverenie poľovníckej organizácie Slovenský poľovnícky zväz Poľovnícke združenie Teplá Voda Pukanec vykonávaním ochrany poľovníctva a starostlivosti o zver v poľovnom revíri Teplá Voda

  3.9.2019 viac
 • Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za predchádzajúci rok 2018

  Úroveň vytriedenia komunálnych odpadov za rok 2018 v obci Pukanec je 12,85%

  27.2.2019 viac
 • Podpora opatrovateľskej služby v obci PUKANEC

  Obec Pukanec realizuje dopytovo - orientovaný projekt s názvom „PODPORA OPATROVATEĽSKEJ SLUŽBY V OBCI PUKANEC“ Trvanie projektu: 01/2019 – 02/2021

  22.1.2019 viac
 • Komunitný plán sociálnych služieb

  11.1.2018 viac
 • Regionálna integrovaná územná stratégia Nitrianskeho kraja na roky 2014-2020

  Záverečné stanovisko

  5.1.2016 viac

17949299

Úvodná stránka